اخبار برگزیده

کاربردهای دوربین مدار بسته (قسمت اول)

همه ما می دانیم که در دنیای امروز، تکنولوژی نقش بسیار مهمی را در زندگی هر فرد ایفا می کند  و در واقع، اهمیت تکنولوژی در زندگی انسان ها قابل انکار نیست. در این زمینه، استفاده از دوربین های مداربسته، یکی از پرکاربردترین جنبه های فناوری است که با توجه به کارای مهمی و بسیار مفیدی که دارد، افراد در زمینه های مختلف، به استفاده از این سیستم امنیتی، راغب می شوند. با توجه به این که اکثرا، از بسیاری از کارای دوربین های مدار بسته اطلاع ندارند،  در این مقاله، به برخی از مهمترین این موارد اشاره خواهیم کرد تا ذهنیت مناسبی نسبت به این جنبه از تکنولوژی داشته باشد:

1   کاهش تخلفات و در نتیجه ایجاد امنیت

تصور کنید زمانی که در یک مجتمع مسکونی، ادرای و یا تجاری، سیستم دوربین مدار بسته پیاده شود، اگر افرادی قصد دزدی و یا ارتکام جرایم دیگر همانند قتل و.. را داشته باشند، باید از یک سد بزرگ به نام دوربین مدار بسته عبور کنند. این سیستم امنیتی، هر لحظه تمام اتفاقات رخ داده در محل را ثبت و ضبط می کند و همین امر سبب می شود که کمتر مجرمی به سراغ مکان هایی برود که مجهز به دوربین مدار بسته هستند لذا این کار باعث می شود که امنیت منطقه مورد نظر بیشتر شود.

2   کاهش میزان ترافیک

متاسفانه یکی از معضلاتی که به ویژه در کلان شهرها با آن مواجه هستیم، مسئله ترافیک است. اگر در خیابان های شلوغ و پر تردد، دوربین های مدار بسته نصب شود: در مزیت عمده را به دنبال خواهد داشت:

–       رانندگان متوجه می شوند که اعمال آن ها تحت نظ پلیس راهنمایی و رانندگی است در نتیجه قوانین را رعایت کرده و همین امر از بروز ترافیک ناشی از تخلفات رانندگی ممانعت می کند

–       این سیستم می تواند از طریق GPS آدرس را برای راننده ارسال نماید در نتیجه بهتر توانسته آدرس را بیابد و بدون گم آدرس و در نتیجه ایجاد ترافیک، به مقصد می رسد.

البته وجود سیستم دوربین مدار بسته در خیابان ها، علاوه بر حل ترافیک، از جرائم خیابانی نیز جلوگیری می کند.

3   افزایش امنیت در حمل و نقل

مترو را در نظر بگیرید، راننده مترو تنها می تواند افرادی که در محدوده نزدیک به خود هستند را مشاهده کرده و در زمان پیاده و سوار شدن مسافران، شرایط را کنترل کند ولی برای افراد عقبی، اگر زمانی درب را ببندد که مسافر در حال پیاده شدن است، آسیب جدی به او خواهد رسید و یا این که راننده نمی داند در قسمت های عقبی مترو، چه اتفاقاتی رخ می دهد. لذا وجود دوربین های مدار بسته در هر واگن مترو، می تواند منجر به برقراری امنیت برای افراد در آن قسمت و در نتیجه امنیت در حمل و نقل شود.

منبع : کارای دوربین مدار بسته قسمت اول


کاربردهای دوربین مدار بسته (قسمت اول)

کاربردهای دوربین مدار بسته (قسمت اول)

کاربردهای دوربین مدار بسته (قسمت اول)

 


منبع این نوشته : منبع
آخرین جستجو شده ها